logo-t

  • Israel Vibration - “Reggae Music Never Dies” - poruka otpornosti

    Israel Vibration - “Reggae Music Never Dies” - poruka otpornosti

  • Haustor objavili novi singl i spot „Treći svijet Dub 2025“

    Haustor objavili novi singl i spot „Treći svijet Dub 2025“

  • Dub FX se vraća u Zagreb

    Dub FX se vraća u Zagreb

  • KaliKamo -

    KaliKamo - "Jedinstvo" - atmosfera armagedona

  • Predstavljanje albuma

    Predstavljanje albuma "Jedinstvo" grupe KaliKamo - znatiželja stalna jest

  • Preminuo legendarni Cocoa Tea

    Preminuo legendarni Cocoa Tea

  • Dr.Obi & Roo T objavili

    Dr.Obi & Roo T objavili "Lioness", pjesmu posvećenu ženama

  • Lutan Fyah -

    Lutan Fyah - "Strength and Resilience" - poštovanje polazišta reggae glazbe

nike

Događanja
Vijesti
24. Lipanj 2024

Bob Marleyjeva "Punky Reggae Party" dobila je potpuno novi video

Boba Marley - “Punky Reggae Party”
Island/UMe objavili su novi video za pjesmu Boba MarleyjaPunky Reggae Party” koja je izvorno objavljena kao B-strana singla “Jamming” 1977. godine. Pjesma je dostupna u svojoj rijetkoj 12" dub verziji na ograničenom reizdanju albuma Boba Marleya "Exodus" iz 2024. godine.

Video je režirao kamerunski grafički umjetnik Maxime Manga, a video kombinira animaciju s fotografijama Marleyja i snimkama s koncerta u Bostonu 1978. godine. Bob Marley je nedavno bio u fokusu javnosti mnogih zahvaljujući filmu iz 2024. godine "Bob Marley: One Love", koji prati život reggae zvijezde na pozornici i izvan nje. Film je sada dostupan na svim streaming platformama te na DVD-u i Blu-Rayu.

Island/UMe su početkom ovog mjeseca predstavili ograničeno izdanje albuma "Exodus". Ovo izdanje sadrži album u originalnom omotu viđenom u filmu, uz ekskluzivni 10-inčni LP rijetkih bonus pjesama i esej jamajkanskog povjesničara Herbieja Millera. Po prvi put nakon desetljeća, 10-inčni LP uključuje dub verzije pjesama “Exodus,” “Jamming,” i “Punky Reggae Party” – plus pjesmu “Roots,” koja je prvi put objavljena kao B-strana singla “Waiting In Vain.”

Časopis Time proglasio je "Exodus" najboljim albumom 20. stoljeća, a BBC ga je proglasio “albumom koji je definirao 20. stoljeće.” Naslijeđe Exodusa nadilazi žanrove, ere i kontinente.
Tekst:  

Video sadržaj

Recenzije

Moby Stick - "Rearrange" - na listu bendova koje treba zapratiti
Dreadsquad - "Reggae From The Desert" - zaokret u dub roots prašumu
Hornsman Coyote & Del Arno Band - "Iznova počinjem" - udruženje regionalnih reggae pionira
Fat Freddy’s Drop - "SLO MO" - funky reggae groove
Dreadzone - “Nine” - obiteljska stvar