logo-t

  • BeetanTone u Vintage Industrial Baru - stiglo vrijeme za buđenje

    BeetanTone u Vintage Industrial Baru - stiglo vrijeme za buđenje

  • Sean Paul dolazi u Zagreb

    Sean Paul dolazi u Zagreb

  • Umro Juggla Madden, vokal Overproof sound systema i Noiseshapera

    Umro Juggla Madden, vokal Overproof sound systema i Noiseshapera

  • Preminuo francuski reggae izvođač Naâman

    Preminuo francuski reggae izvođač Naâman

  • Karizmatična Reemah dolazi na Roots Revival Reggae Festival u Herceg Novi

    Karizmatična Reemah dolazi na Roots Revival Reggae Festival u Herceg Novi

  • Moby Stick -

    Moby Stick - "Rearrange" - na listu bendova koje treba zapratiti

  • Channel One sound system dolazi na drugo izdanje Sea Sound Festivala

    Channel One sound system dolazi na drugo izdanje Sea Sound Festivala

  • Egoless objavio dub verziju Prodigyjevog hita

    Egoless objavio dub verziju Prodigyjevog hita "Breathe"

nike

Događanja
Vijesti
7. Siječanj 2025

Banana Zvuk dolazi u križevački Klub kulture

Banana Zvuk u Križevcima 
Pilot projekt AJMO! u subotu 25. 1. u križevački Klub kulture dovodi Banana Zvuk  - splitski dvojac čiji izvođački i stvaralački dio čine producenti, DJ-evi, MC-jevi i glazbenici Luka Barbić (TBF) i Ivan Yuri Jurić (ST!llness).

Ovi splitski glazbenici bave se istraživanjem i promoviranjem ritmova od duba, reggaea, hip-hopa, drum'n'bassa, dancehalla, junglea do različitih glazbenih mashupova. Jednako su skloni novom zvuku i svježim izdanjima, kao i starim klasicima za kojima posežu kako bi im ubrizgali nove doze adrenalina. Njihov debitantski album "Split Banana" iz 2018. godine sadrži sedam pjesama u raznovrsnim reggae stilovima, a izvedene su s ponajboljim svjetskim reggae izvođačima kao što su Tenor Fly, The Ragga Twins, Skarra Mucci... Album je bio nominiran za album godine od strane prestižnog europskog portala za reggae glazbu Reggaeville.

Godinu 2020. obilježilo je objavljivanje kompilacijskog izdanja “Re-Shake!” koje obuhvaća remikseve domaćih autora, kao i autorskog singla "OPG" koji je nastao suradnji s Kandžijom te dobivanje nagrade Ambasador u kategoriji Najbolji dub/reggae selektori u Hrvatskoj. Od početka 2021. godine Banana Zvuk kreće u novi serijal remikseva i suradnji s lokalnim autorima kao što su Porto Morto, Sara Renar, Reper iz sobe i Killo Killo banda čije su dosadašnje radove prerušili u prepoznatljiv Banana Zvuk stil. Druga polovica 2021. godine donosi njihov drugi autorski album “Roba” koji je nominiran za glazbene nagrade RockOff i Porin. Singl "Legaliziraj" s albuma “Roba” u 2022. godini dobio je svojih osam remixeva od strane etabliranih producenata.

Ulaz: 5€
Pretprodaja: Entrio.hr
Ulaznice će se moći kupiti i na dan koncerta na blagajni Kluba kulture.
Vrata se otvaraju u 21h, a DJ set počinje u 22h.
Tekst:  

Recenzije

Fat Freddy’s Drop - "SLO MO" - funky reggae groove
Mortimer – “From Within” - pažljiv pristup glazbi
Manudigital - "Digital UK Session" - svježa raggamuffin isporuka
Nadia McAnuff & The Ligerians -"Shelter From The Storm" - ime koje morate zapamtiti
Soom T & Krak In Dub - “Free The Hard Way” - Kratak, oštar i beskompromisan EP